Blue Assets obsługuje blisko 6 mln m kw. powierzchni przemysłowej w zakresie usług zarządzania nieruchomościami oraz aktywami. Na początku br. firma poszerzyła swoje portfolio o nowy segment, zostając nowym zarządcą Arkada Business Park – najnowocześniejszego kompleksu biurowego klasy A w Bydgoszczy.

Arkada Business Park to najnowocześniejszy budynek biurowy w Bydgoszczy, usytuowany w centralnej lokalizacji. W biurowcu który ma dziesięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne o całkowitej powierzchni najmu ponad 11 000 m kw. głównymi najemcami są firmy Asseco, Ciech, BNP Paribas Bank, Skanska, Luxmed, GlobalLogic, GlobalProspect, Rotopino.pl, InterRisk, Giant, Almot oraz WeNet Group. Reprezentacyjna architektura i usytuowanie przy Rondzie Fordońskim sprawiają, że kompleks jest rozpoznawalny i znakomicie wyeksponowany oraz oferuje atrakcyjne powierzchnie biurowe z widokiem na rzekę i panoramę Bydgoszczy. Wysoki standard wykończenia, zastosowanie proekologicznych rozwiązań potwierdzone certyfikatem BREEAM, możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni oraz przeszklone elewacje i optymalny dostęp światła dziennego, zapewniają komfortowe warunki pracy. Ważnym biznesowym atutem parku jest odległość zaledwie 8 minut samochodem od lotniska. 

Biurowiec zrealizowany w 2018 roku przez dewelopera Arkada Holding, zmienił zarządcę. Nowym została firma Blue Assets dotychczas specjalizująca się w powierzchniach przemysłowych i magazynowych, która obsługuje blisko 6 mln m kw. powierzchni w całej Polsce. Na miejscu zarządcę reprezentować będzie: Katarzyna Peplińska, Property Manager oraz Daria Gabeńska, Junior Property Manager. 

– „Od początku istnienia Blue Assets planowaliśmy rozwój o kolejne segmenty rynku nieruchomości i dziś mogę z całą pewnością powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku. Zarządzanie kluczowym obiektem biurowym na błyskawicznie rozwijającym się rynku bydgoskim to ogromne wyzwanie, ale też dowód zaufania dla możliwości Blue Assets. Wierzymy, że skutecznymi usługami otworzymy sobie drzwi do kolejnych strategicznych inwestycji w całym kraju. – mówi Anna Kordos, Head of Property Management w Blue Assets, związana z branżą nieruchomości od 20 lat. 

Blue Assets działa w ramach 11 lokalnych biur w całej Polsce, z planami otwarcia trzech kolejnych. Łącznie firma zatrudnia 90 specjalistów z zakresu Property i Asset Managementu, a zasoby firmy zostały wyłonione ze struktur Panattoni – lidera rynku obiektów magazynowych w Europie –, który od 2009 roku prowadził usługi zarządzania nieruchomościami i aktywami dla ogromnego portfolio dostarczonych powierzchni. 

Gratulujemy i jesteśmy przekonani, że powierzenie zarządzania tak doświadczonej w tym sektorze międzynarodowej firmie, zaprocentuje najwyższym poziomem usług i satysfakcją najemców biurowca. 

Budynek został zaprojektowany dla potrzeb liderów rynku, m.in. IT, międzynarodowych podmiotów sektora nowoczesnych usług, wymagających zarządzania i serwisów na najwyższym poziomie. Program Blue Assets jest spójny z naszą wizją, wspólnie stawiamy na pierwszym miejscu potrzeby użytkowników biurowca, troskę o środowisko oraz zrównoważony rozwój. 

Potwierdzaniem idei najwyższej jakości, jest certyfikat BREEAM udowadniający, że obiekt jest przyjazny środowisku, tworzy komfortowe warunki pracy, a dzięki doskonałej lokalizacji – zapewnia dogodny dojazd. 

Biurowiec jest również maksymalnie zabezpieczony pod względem bezpieczeństwa. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w obecnych czasach sprostać wymaganiom i przygotować biurowiec dopasowany do potrzeb najemców, w szczególności zapewnić komfort wentylacji świeżego powietrza. Wierzę, że dzięki odpowiedniemu zarządzaniu biurowiec sprosta rosnącym oczekiwaniom najemców i zaadaptuje się do nowej rzeczywistości rynku biurowego. Stworzyliśmy topowe miejsce do pracy w Bydgoszczy, które pozwala najemcom na pozyskanie najlepszych talentów na rynku pracy podsumowuje Jan Wawrzkowicz, Prezes Zarządu FOR2 Sp. z o.o. spółki z grupy Arkada Holding, Dewelopera i właściciela biurowca Arkada Business Park. 

Bydgoszcz coraz atrakcyjniejsza. Podczas ostatniej edycji MIPIM – największych targów nieruchomości w Europie – Bydgoszcz znalazła się w pierwszej dziesiątce średnich miast europejskich w kategorii „Strategia pozyskiwania inwestycji – FDI Strategy” w rankingu „European Cities and Regions of the Future 2022/2023”. – „Największy ośrodek w regionie kujawsko-pomorskim przyciąga kolejne firmy, które potrzebują nowoczesnej powierzchni biurowej – o wysokim standardzie technologicznym i ekologicznym. Taką oferuje Arkada Business Park – mówi Anna Kordos” 

Blue Assets oferuje kompleksowe usługi zarządzania nieruchomościami (m.in. administrowanie umowami najmu, konserwacje i inspekcje, raportowanie, budżetowanie, optymalizacja kosztów właściciela i kosztów operacyjnych, monitorowanie i konserwacje budynku, zarządzanie mediami, nadzór robót i wykonawców, usługi księgowe), usługi zarządzania aktywami i najmu (m.in. tworzenie strategii portfela, koordynacja i zarządzanie najmem, współpracę z najemcami, przegląd czynszów, poszukiwanie nowych najemców, monitorowanie zgodności z umowami najmu). Dodatkowo firma realizuje usługi marketingowe dla aktywów, m.in. z zakresu PR czy tworzenia i przygotowywania strategii marketingowych.